Europa League: Përcaktohen çiftet për 1/8-at e finaleve, përplasje spektakolare

Publikuar tek: sport, më 17:53 26-02-2016 Europa League: Përcaktohen çiftet për 1/8-at e finaleve, përplasje spektakolare

Sot në mesditë, në selinë e UEFA në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për 1/8 e finaleve të Europa League (10 e 17 mars).

Në këtë fazë të UEFA-s nuk mungojnë përplasjet spektakolare siç janë ato mes Liverpool dhe Manchester United apo ajo mes Dortmund dhe Tottenham.

Çiftet për këtë tur janë:

Shakhtar Donetsk (UKR) – Anderlecht (BEL)

FC Bazel (ZVI) – Séville (SPA)

Villarreal (SPA) – Bayer Leverkusen (GJER)

Athletic Bilbao (SPA) – Valencia (SPA)

Liverpool (ANG) – Manchester United (ANG)

Sparta Prage (CEK) – Lazio Roma (ITA)

Borussia Dortmund (GJER) – Tottenham (ANG)

Fenerbahçe (TUR) – Braga (POR)

Çerekfinalet e kompeticionit do të luhen me  7 e 14 prill, gjysmëfinalet më 28 prill e  5 maj, ndërsa finalja do të luhet më 18 maj në Parc Saint-Jacques të Bazelit në Zvicër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010355949401855
array(1) { ["section"]=> string(83) "europa-league-percaktohen-ciftet-per-1-8-at-e-finaleve-perplasje-spektakolare-33618" }