Europa respekton viktimat e sulmit terrorist të Bangladeshit

Publikuar tek: sport, më 20:05 02-07-2016 Europa respekton viktimat e sulmit terrorist të Bangladeshit

Ndeshja mes Italisë dhe Gjermanisë është dyta e këtyre çerekfinaleve të Kampionatit Europian që nis me një minutë heshtje.

Uefa ka respektuar viktimat e sulmit terrorist të ndodhur ditën e djeshme në Bangladesh, ku më shumë se 20 persona u vranë nga ISIS.

Publiku i pranishëm në stadiumin “Bordeaux” e ka shoqëruar me duartrokitje këtë moment.

Edhe në çerekfinalen e parë mes Polonisë dhe Portugalisë u mbajt një minutë heshtje për viktimat e sulmit terrorist në aeroportin e Stambollit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033424139022827
array(1) { ["section"]=> string(66) "europa-respekton-viktimat-e-sulmit-terrorist-te-bangladeshit-45342" }