Eurovizion flet sot shqip, Ambasada Amerikane uron Eugent Bushpepën

Publikuar tek: kulture-art, më 19:28 08-05-2018 Eurovizion flet sot shqip, Ambasada Amerikane uron Eugent Bushpepën Eugent Bushpepa

Mbrëmjen e sotme është nata e parë gjysëmfinale e spektaklit më të madh muzikor në Europë, Eurovizion, ndërkohë që këngëtari përfaqësues i Shqipërisë, Eugent Bushpepa do të këndojë i treti në rradhë.

Një urim në adresë të tij ka ardhur edhe nga Ambasada Amerikane, e cila i ka uruar shumë suksese.

Bushpepa është renditur si një nga potencialet kryesore pretendent për çmimin e parë, ndërkohë që në festivalin europian të këngës marrin pjesë edhe dy shqiptarë të tjerë, Ermal Meta i cili përfaqëson Italinë dhe Eleni Fouriera për Qipron.

Eurovizion mbahet këtë vit në Lisbonë të Portogalisë.

Screenshot_4.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025124073028564
array(1) { ["section"]=> string(73) "eurovizion-flet-sot-shqip-ambasada-amerikane-uron-eugent-bushpepen-119989" }