Eurovizioni vishet KUQ E ZI, Ermal Meta sapo zgjoi krenarinë e gjithë shqiptarëve

Publikuar tek: kulture-art, më 14:49 11-05-2018 Eurovizioni vishet KUQ E ZI, Ermal Meta sapo zgjoi krenarinë e gjithë shqiptarëve Bushpepa, Foureira dhe Meta

Eurovizioni s’kishte si të ishte më i bukur se sivjet, ndërsa tre shtete finaliste përfaqësohen nga këngëtarë shqiptarë.

Por ajo që ka bërë kësaj here Ermal Meta, ka prekur të gjithë zemrat e shqiptarëve në mbarë botën.

Me anë të një postimi në Twitter, Meta është shfaqur në krah të Eleni Foureira, të dy të buzëqeshur me një diçiturë krejtësit të veçantë: “Shqiptarë”.

Padyshim që kjo ishte dhurata më e bukur që mund të merrnim nga festivali europian i këngës, që pas kalimit në finale të Eugent Bushpepës.

Këngëtarët Eleni Foureira, Ermal Meta dhe Eugent Bushpepa respektivisht përfaqësojnë Qipron, Italinë dhe Shqipëinë në finalen e Eurovizion, ndërkohë që të tre përfliten si pretendentët kryesorë për çmimin e madh.

E ku ka më bukur se të jesh shqiptar!

ermal_meta.PNG

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015417098999023
array(1) { ["section"]=> string(87) "eurovizioni-vishet-kuq-e-zi-ermal-meta-sapo-zgjoi-krenarine-e-gjithe-shqiptareve-120391" }