Evakuohen nga Thethi dhe Shala 15 persona me helikopter, mes tyre edhe 8 mësuesit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:48 13-01-2019 Evakuohen nga Thethi dhe Shala 15 persona me helikopter, mes tyre edhe 8 mësuesit

Forcat e Ajrore evakuojnë 15 persona nga Thethi dhe Shala. 

 

Personat ishin të bllokuar nga bora prej ditësh.

Burime nga ministria e Mbrojtjes bëjnë me dije se evakuimi i personave u bë me ndërhyrje ajrore. Me helikopterët e ushtrisë u evakuan dy të sëmurë, po ashtu edhe 8 mësuesit nga Shkodra të cilët rezultonin të bllokuar në fshatin Shalë prej ditësh.

Personat e evakuar po dërgohen në qytetin e Shkodrës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasjet e policisë në fakultete, Lleshaj: Ata nuk janë studentë...(Reagimi për Pashalimanin dhe grabitjen e biznesmenit)
Moti i keq, Tritan Shehu ngre akuzat: Instancat shtetërore tregojnë indiferencë »
Article Logic
Execution time: 0.012934923171997
array(1) { ["section"]=> string(87) "evakuohen-nga-thethi-dhe-shala-15-persona-me-helikopter-mes-tyre-edhe-8-mesuesit-148599" }