Evakuohen refugjatët e kampit pranë stacionit të metrosë në Paris

Publikuar tek: bota, më 07:06 30-03-2016 Evakuohen refugjatët e kampit pranë stacionit të metrosë në Paris Foto nga vendngjarja

Forca të policisë kanë kryer evakuuimin e rreth 500 refugjatëve nga një prej kampet në Paris.

Janë ende të paqarta shkaqet e evakuuimit të refugjatëve që ishin strehuar në çardra poshtë stacionit të metrosë Stalingrad në Paris. Ata janë transportuar me autobusë, besohet drejt një kampi tjetër me kushte më të mira.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Francezët, belgët, holandezët dhe italianët më euroskeptikët
Një selfie me “kamikazin” që mori peng aeroplanin e "EgyptAir" »
Article Logic
Execution time: 0.011518955230713
array(1) { ["section"]=> string(71) "evakuohen-refugjatet-e-kampit-prane-stacionit-te-metrose-ne-paris-36366" }