Evakuohet aeroporti i Mançesterit, policia shpërthen një pako të dyshimtë

Publikuar tek: bota, më 10:42 23-09-2019 Evakuohet aeroporti i Mançesterit, policia shpërthen një pako të dyshimtë

Stacioni i trenit në Aeroportin e Mançesterit, në Britani është evakuuar, ndërsa policia ka arrestuar një person pas raportimeve për një pako të dyshimtë.

Policia e Mançesterit tha që oficerët e asgjësimit të bombës kryen një shpërthim të kontrolluar, sakaq ishte vendosur edhe një kordon sigurie. 

Të gjithë trenat, tramvajet dhe autobusët aktualisht janë pezulluar për qarkullimin e udhëtarëve.

Zyrtarët e stacionit kanë thënë se nuk kanë ndonjë orar se kur do të rihapet stacioni, ndërsa autoritetet njoftuan se kanë nisur hetimet lidhur me këtë incident.

_108910230_airport-station-bbc.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Irak
Britania me HALLE, gjigandi Thomas Cook falimenton, 150 mijë britanikë mbeten rrugëve, qeveria nis operacionin më të madh nga LIIB »
Article Logic
Execution time: 0.012468099594116
array(1) { ["section"]=> string(79) "evakuohet-aeroporti-i-mancesterit-policia-shperthen-nje-pako-te-dyshimte-179469" }