Evakuohet aeroporti në Marsejë, alarm për bombë

Publikuar tek: bota, më 12:48 05-07-2016 Evakuohet aeroporti në Marsejë, alarm për bombë

Evakuohet aeroporti në Marsejë të Francës, pas një alarmi për bombë. Për momentin nuk ka të dhëna të detajuara, por policia është munduar të nxjerrë nga aeroporti gjithë të pranishmit.

Një pako e dyshimtë është vënë re në aeroport, duke alarmuar autoritetet. Pakoja është vënë re kur një avion vinte nga Izraeli dhe do ulej në aeroport. Avioni ishte nisur nga Tel Avivi.

Franca është një nga vendet më të vizituara për momentin, ku po zhvillohet kampionati europian i futbollit.

Nesër në Marsejë luhet Portugali-Wells.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02727198600769
array(1) { ["section"]=> string(52) "evakuohet-aeroporti-ne-marseje-alarm-per-bombe-45579" }