Evakuohet ndërtesa e Parlamentit britanik

Publikuar tek: bota, më 11:52 31-10-2016 Evakuohet ndërtesa e Parlamentit britanik

Politikanë dhe vizitorë të shumtë janë evakuuar nga ndërtesa e Parlamentit në Britaninë e Madhe pas alarmit për rrezik.

Sipas gazetares së BBC, Vicki Young, alarmi është dhënë pas dyshimeve për zjarr të rënë në ndërtesë. Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Scrsdqffggg_1.jpg

Tabloidi britanik Daily Mirror raporton se Pallati i Westminster është ende hapur dhe evakuuimi ishte pjesë e stërvitjes së policisë.

asd3afe3qgqgshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kinë, shpërthim në minierën e qymyrit, bllokohen 33 minatorë
Shpërthen miniera e qymyrit, 15 të vdekur, 18 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.010761022567749
array(1) { ["section"]=> string(47) "evakuohet-ndertesa-e-parlamentit-britanik-57929" }