Evakuohet një lagje e tërë, dikush ka ndërtuar një 'REAKTOR NUKLEAR' në garazhin e shtëpisë

Publikuar tek: bota, më 10:49 06-12-2019 Evakuohet një lagje e tërë, dikush ka ndërtuar një 'REAKTOR NUKLEAR' në garazhin e shtëpisë Foto nga vendi i ngjarjes

Rreth 40 shtëpi janë evakuuar në Ohajo të SHBA-ve, pasi një person telefonoi policinë duke i thënë se kishte pësuar djegie nga një mini reaktor nuklear që po ndërtonte në garazhin e shtëpisë.

Kaq ka mjaftuar që në vendngjarje të mbërrijnë ekipet anti-eksploziv, dhjetra ambulanca dhe zjarrfikëse si dhe të jepet urdhri për evakuuimin e të gjithë zonës përreth.

Ata zbuluan se personi që telefonoi policinë kishte pësuar vërtet djegie por nuk dihet se çfarë i ka shkaktuar. Ai tha se u lëndua nga valët radio-frekuenca. Ndërsa pajisja e panjohur ende është përshkruar si një “gjenerator i fizikës kuantike”.

Hetimet vijojnë mbi ngjarjen e mistershme.

sdgferghe4h4h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hillary Clinton flet për thashethemet nëse është lezbike: Në të vërtetë pëlqej burrat!
Presidentja e KE-së e shqetësuar rreth propozimeve për shkurtimin e buxhetit të ardhshëm të BE-së »
Article Logic
Execution time: 0.01093602180481
array(1) { ["section"]=> string(95) "evakuohet-nje-lagje-e-tere-dikush-ka-ndertuar-nje-reaktor-nuklear-ne-garazhin-e-shtepise-188583" }