EVENT I MADH KULTUROR/ Helena Kadare nderohet në Kosovë

Publikuar tek: kulture-art, më 11:05 08-10-2018 EVENT I MADH KULTUROR/ Helena Kadare nderohet në Kosovë Helena Kadare, ramush Haradinaj, Alda Bardhyli

Nderohet në Kosovë Helena Kadare.

Kryeministri i Kosovës Ramush Harajdinaj i dhuroi shkrimtares dhe bashkëshortes së gjeniut të letrave shqipe Ismail kadare, Helena Kadare, Hartën e Kosovës me motivacionin:

"Duke çmuar lartë kontributin e shkëlqyer tuaj dhe të bashkëshortit tuaj , shkrimtarit tonë të madh Ismail Kadare, për të shprehur mirënjohjen time dhe të qeverisë së Kosovës".

Ndërsa presidenti Hashim Thaci e dekoroi me Medaljen Presidenciale të meritave për " kontributin e dhënë në letërsinë shqipe".

Helena Kadare u shoqërua në këto takime të nivelit të lartë nga studiuesja e letërsisë Alda Bardhyli. Helena u shpreh se ndjen një gëzim të madh që është në Kosovë dhe duhet thënë, kjo është vizita e parë e saj pa Ismail Kadarenë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075340270996094
array(1) { ["section"]=> string(61) "event-i-madh-kulturor-helena-kadare-nderohet-ne-kosove-137017" }