Eventi i rëndësishëm ndërkombëtar bën bashkë deputetët e PS, PD dhe LSI

Publikuar tek: politike, më 19:28 27-11-2017 Eventi i rëndësishëm ndërkombëtar bën bashkë deputetët e PS, PD dhe LSI

Në Shqipëri janë kundërshtarë të ashpër, por jashtë vendit deputetët shqiptarë shpesh herë i lënë pas mëritë e ditës.

Ashtu ka ndodhur edhe sot në forumin e Milanos “Për Aksionin Parlamentar në Parandalimin e Dhunës dhe Krimeve në masë”.

Pjesëmarrës nga Shqipëria në këtë event kanë qenë deputeti Anastas Angjeli nga PS, Albana Vokshi nga PD dhe Kejdi Mehmetaj nga LSI.

Në takim u diskutua mbi angazhimin e grave dhe të rinjve në poltikë për të sjellë një frymë të mirë në poltikëbërje.

Më poshtë postimi në facebook i Kejdi Mehmetajt:

Screenshot_14.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012073040008545
array(1) { ["section"]=> string(77) "eventi-i-rendesishem-nderkombetar-ben-bashke-deputetet-e-ps-pd-dhe-lsi-100983" }