EXIT POLL 2/ IPR Marketing publikon rezultatet për kandidatët deri në orën 18:00

Publikuar tek: politike, më 21:15 21-06-2015 EXIT POLL 2/ IPR Marketing publikon rezultatet për kandidatët deri në orën 18:00

Publikohen rezultatet e dyta të Exit Poll-it të IPR Marketing për kandidatët e Tiranës, Shkodrës dhe Durrësit. Zgjedhësit janë intervistuar në intervalin 17:30-18:00. Sërish sondazhi nxjerr fitues Erion Veliajn, i cili ka pësuar një rënie në mbështetje, Kosova s'ka ndryshim dhe ka fituar një rritje në mbështetje kandidati i pavarur Bojaxhi.

REZULTATET

TIRANA

Veliaj 50-54% (një rënie gjysmë pike)

Kosova 38-42% (I qëndrueshëm)

Bojaxhi 4-7% (Rritje)

Guri 0-1%

Tafaj 0-1%

5500 zgjedhës të intervistuar

Niveli i refuzimeve 10%

Në Durrës vihet re një rritje me 0.5% ndërsa Duma ka rënë me gjysmë pike.

DURRËS

Dako 50.5-54.4% (rritur 0.5%)

Duma 45.5-49.5 (ka rënë gjysmë pike)

Nga sondazhi i dytë i IPR Marketing për orën 17:30-18:00 për Shkodrën Voltana Ademi është rritur me një pikë ndërsa Bazhdari ka pësuar një rënie me një pikë.

 

 

Shkodra

Ademi 52-56%(Rritur 1 pikë)

Bazhdari 40-44% (Ka rënë 1 pikë) .

Elbasani 3-5% (Rezultati i Elbasanit ndërkohë ka mbetur i pandryshuar edhe në sondazhin e dytë)

4 000-4200 të intervistuar

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010051965713501
array(1) { ["section"]=> string(85) "exit-poll-2-ipr-marketing-publikon-rezultatet-per-kandidatet-deri-ne-oren-18-00-14268" }