EXIT POLL 3/ IPR nxjerr rezultatet e fundit për bashkitë kryesore

Publikuar tek: politike, më 23:24 21-06-2015 EXIT POLL 3/ IPR nxjerr rezultatet e fundit për bashkitë kryesore

Ky është exit polli i tretë dhe i fundit i IPR Marketing për harkun kohor 20:30-22:15.

Pak a shumë kemi të njëjtat rezultate edhe nga exit pollet e para ku konfirmohej fitorja e Veliajt në Tiranë, e Ademit në Shkodër e ndërsa ka një pasiguri për Durrësin.

 Tirana

Tirana, ndryshime të vogëla kandidati i së majtës 50-54%. I djathti, Kosova ka një rënie prej gjysmë pike. Mbetet i konfirmuar Bojaxhi, është rritur pak kandidati Guri. Sa i përket koalicioneve qendra e majtë nuk ndryshon, pak a shumë njësoj edhe e djathta. 

Tirana: Erion Veliaj 50-54%, Halim Kosova 37,5-41,5 %, Gjergj Bojaxhi 4,0-7,0%

Durrës

Durrës kemi një pasiguri. Dako është përpara po ka një gjysmë pikë të zbritur. Sa i takon koalicioneve kemi një rënie të kualicionit të majtë, ka humbur një pikë, brenda së djathtës një rritje prej gjysmë pike. 

Vangjush Dako 50,0-54.0%

Grida Duma 46,0-50,0 %

Shkoder

Shkodër, nuk ndryshon asgjë kemi Ademin që konfirmon përqindjen 52-56 . Edhe  nga alenacat në Shkodër  nuk ka ndryshuar asgjë, qendra e majtë konfirmohet 43-47 % , e djathta 49- 53 %. Voltana Ademi 52,0-56,0 %, Keti Bazhdari 40,0 -44,0 %, Vullnet Elbasani 3,0-5,0%.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098628997802734
array(1) { ["section"]=> string(70) "exit-poll-3-ipr-nxjerr-rezultatet-e-fundit-per-bashkite-kryesore-14275" }