Exit Poll-et në Francë: Ja cili kandidat është pranë fitores së thellë

Publikuar tek: bota, më 18:59 07-05-2017 Exit Poll-et në Francë: Ja cili kandidat është pranë fitores së thellë

Sipas Exit Poll-eve të publikuara pasditen e sotme në mediat franceze, kandidati për President i Francës, Emmanuel Macron kryeson bindshëm ndaj Marine Le Pen.

Beteja e fortë mes kandidatëve nga partitë e qendrës së djathtë dhe dhe qendrës së majtë, bëhet edhe më interesante pasi asnjë prej dy partive nuk ka qeverisur në Francë që prej Luftës së Dytë Botërore.

Rezultati sipas Exit Poll:

Emmanuel Macron - 66%

Marine Le Pen - 34%

dfgergrhrnrnmyyyy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet në Izrael varri i Shenjtorit të Panjohur
Le Pen pranon humbjen: Uroj Macron për fitoren. Do vazhdojmë betejnë për Francën e lirë »
Article Logic
Execution time: 0.011244058609009
array(1) { ["section"]=> string(75) "exit-poll-et-ne-france-ja-cili-kandidat-eshte-prane-fitores-se-thelle-77820" }