Ezio Greggio unë jam shqipëtar

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:48 18-01-2015 Ezio Greggio unë jam shqipëtar

Personazhe të ndryshme te show-bizit jasht shqipëris, kanë filluar te kenë  simpati per trojet shqipëtare madje mund të themi se disa prej tyre kan vendosur te marin edhe nënshtetësinë shqiptare .Siç ka vendosur edhe aktori dhe prezantuesi italian Enzio Greggio.

 

Në listën e 15 personave për të cilën presidenti Nishani firmosi dhënien e shtetësisë shqiptare është edhe prezantuesi i emisionit “Striscia la Notizia”. Në nëntor 2014, Greggio në “Tirana International Film Festival” u nderua me çmimin e Mirënjohjes për promovimin e aseteve kinematografike në Shqipëri, me qëllim sjelljen e produksioneve të huaja që janë të interesuara për shfrytëzimin e peisazheve dhe studiove shqiptare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024451017379761
array(1) { ["section"]=> string(34) "ezio-greggio-une-jam-shqipetar-871" }