Facebook bllokon ‘Russia Today’, i ndalohen postimet deri në inagurimin e Donald Trump

Publikuar tek: bota, më 13:58 19-01-2017 Facebook bllokon ‘Russia Today’, i ndalohen postimet deri në inagurimin e Donald Trump

Media më e madhe ruse, Russia Today (RT) është bllokuar të postojë në faqen e saj zyrtare në “Facebook” deri në inagurimin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump.

Është vet kjo media që njofton për këtë vendim të Facebook, ndërsa sqaron se bllokimi erdhi pak pasi kishte nisur transmetimin direkt në ‘Facebook’ të fjalimit të fundit të Barack Obama-s si president i SHBA.

Sipas Facebook, RT ka shkelur të drejtat e autorit me transmetimin e videos, por rusët pretendojnë se kanë patur të drejta të plota nga Associated Press për ta bërë këtë. 

Screenshot_18.png

Screenshot_19.png

58807221c4618801428b45c0.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012122869491577
array(1) { ["section"]=> string(89) "facebook-bllokon-russia-today-i-ndalohen-postimet-deri-ne-inagurimin-e-donald-trump-66011" }