Facebook do shkrihet me Instagramin, WhatsApp dhe Messenger

Publikuar tek: bota, më 21:15 25-01-2019 Facebook do shkrihet me Instagramin, WhatsApp dhe Messenger

Gjiganti i teknologjisë Facebook ka shpalosur sot planet për integrimin e rrjetit social me Instagramin, WhatsApp dhe Messenger.

Kjo shkrirje synon të krijojë eksperiencën më të mirë të shkëmbimit të mesazheve për miliarda përdorues në mbarë botën që përdorin aplikacionet në pronësi të Facebook.

Sipas kompanisë, aplikacionet do të vazhdojnë të qëndrojnë të ndara nga njëra-tjetra, por informacioni, infrastuktura dhe mesazhet do të shkrihen në një.

Një zëdhënës i Facebook tha se ky bashkim do të mundësojë shkëmbim mesazhesh më shpejt, më thjeshtë dhe me siguri më të lartë, edhe pse ekspertët thonë se ky bashkim mund të ketë ndikim në privatësinë e përdoruesve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012091875076294
array(1) { ["section"]=> string(65) "facebook-do-shkrihet-me-instagramin-whatsapp-dhe-messenger-150326" }