Facebook heq opsionin e famshëm, tani më e vështirë të ‘përgjoni’ miqtë

Publikuar tek: bota, më 17:52 11-12-2017 Facebook heq opsionin e famshëm, tani më e vështirë të ‘përgjoni’ miqtë

Rrjeti social Facebook ka hequr sot “Ticker Feed”, panelin në të djathtë të faqes që ju lejonte të shikonit gjithçka miqtë tuaj bënin në kohë reale.

Ky opsion u prezantua për herë të parë në vitin 2011, dhe megjithëse ishte informativ, shumë e quanin kontravers për shkak se ju lejonte të shikonit çfarë veprimesh bënin miqtë tuaj si përshembull “X person ka pëlqyer këtë foto” apo “Y person komentoi në foton e X person”.

Mungesa e këjtj paneli u vu re gjatë ditës së sotme ndërsa një teknik i Facebook e konfirmoi heqjen duke shkruar “Përshëndetje të gjithëve, ky opsion nuk është më i disponueshëm”. /Newsbomb.al

sdfgr3e4hy4h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vendimi për Jeruzalemin, Mogherini ballë për ballë i jep lajmin e keq kryeministrit izraelit
Vendim historik në Arabinë Saudite, rihapen kinematë pas 35 vitesh »
Article Logic
Execution time: 0.010496854782104
array(1) { ["section"]=> string(75) "facebook-heq-opsionin-e-famshem-tani-me-e-veshtire-te-pergjoni-miqte-102706" }