“Facebook kundër meje”, Zuckemberg hedh poshtë akuzat e Trump

Publikuar tek: bota, më 10:05 28-09-2017 “Facebook kundër meje”, Zuckemberg hedh poshtë akuzat e Trump

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckemberg ka hedhur poshtë akuzat e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, që sipas tij Facebook i është vënë kundër.

Më herët përmes një postimi në Twitter presidenti u shpreh se media sociale, Facebook ka qenë gjithnjë kundër tij. Të njëjtin vlerësim , Trump dha edhe për New York Times dhe Washington Post.

Sakaq, Facebook do të dorëzojë rreth 3.000 reklama në kongres të cilat do të hetohen për ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara vitin e kaluar.

Facebook mendon se reklamat mund të jenë blerë nga njësitë ruse gjatë dhe para zgjedhjeve. Ndërkohë përmes një postimi në Facebook, Zuckemberg mohoi akuzat e presidentit Trump se media sociale ka dashur të krijojë “një platformë për të gjitha idetë”.

Më tej ai shtoi se edhe liderët e SHBA-së e kanë akuzuar për krijimin e favore përkundrejt fitores së Trump. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013303995132446
array(1) { ["section"]=> string(64) "facebook-kunder-meje-zuckemberg-hedh-poshte-akuzat-e-trump-93963" }