Facebook merr masa, ja çfarë ndodh nëse publikoni foto me përmbajtje pornografike

Publikuar tek: bota, më 16:13 10-11-2017 Facebook merr masa,  ja çfarë ndodh nëse publikoni foto me përmbajtje pornografike

Facebook ka marrë masa për fotot me përmbajtje pornografike që publikohen në rrjetin social. Stafi i Facebook do të ndalojë publikimin e të gjitha fotove me këto përmbajtje.

Rrjeti social do të shqyrtojë fillimisht për foton nëse ka përmbajtje të palejueshme dhe do t’i bllokojë ato. Këto lloj fotosh do të bllokohen edhe në Instagram.

Sakaq, rrjeti social thekson më tej se fotot nuk do të fshihen, por do të kthehen në “blur”, pra do të mjegullohen, duke u përë kështu të padukshme. Këto foto do të jenë në dispozicion për një numër të vogël të njerëzve.

Me këtë vendim, rrjeti social ka si qëllim të mbrojë integritetin personal si dhe të ruajë imazhin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i pajetë në banesë aktori i njohur i Hollywoodit
Britania zbulon datën dhe orën kur do të largohet nga BE »
Article Logic
Execution time: 0.010941028594971
array(1) { ["section"]=> string(86) "facebook-merr-masa-ja-cfare-ndodh-nese-publikoni-foto-me-permbajtje-pornografike-99086" }