Facebook mund të sjellë një risi që shumë e kritikojnë por të tjerë e pëlqejnë

Publikuar tek: bota, më 18:01 25-08-2016 Facebook mund të sjellë një risi që shumë e kritikojnë por të tjerë e pëlqejnë

Rrjeti social Facebook mund t’i japë mundësinë përdoruesve të vetë të komentojnë në mënyrë anonime.

Kjo risi, nëse ndodh, pritet të ndryshojë dramatikisht mënyrën e reagimeve me anë të komenteve në postime. Deri tani Facebook i lejon përdoruesve të zgjedhin nëse duan të komentojnë me emrin e tyre apo të faqes së tyre, por shpesh përdoruesit preferojnë të shprehen me anë të profileve false.

Shumë ekspertë të teknologjisë shprehen se kjo risi ka të mirat dhe të këqijat e saj. Frika është se anonimiteti mund të përdoret për qëllime nëgative nga më të ndryshmet.

Po ju si mendoni?

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja shkon në Las Vegas me 3 dollarë, del me 10 milion $
Italia shpall gjendjen e emergjencës, Këshilli i Ministrave jep 50 milion euro »
Article Logic
Execution time: 0.009706974029541
array(1) { ["section"]=> string(84) "facebook-mund-te-sjelle-nje-risi-qe-shume-e-kritikojne-por-te-tjere-e-pelqejne-50861" }