Facebook po humbet përdoruesit, analiza nxjerr shkaqet

Publikuar tek: bota, më 17:23 13-08-2018 Facebook po humbet përdoruesit, analiza nxjerr shkaqet

Prej dy vitesh një nga rrjetet më të mëdha sociale, Facebook, po pëson humbje të numrit të ndjekësve.

Sipas mediave të huaja, klikimet kanë kaluar nga 8.5 miliardë në 4.7 miliardë, duke shënuar kështu një rënie prej 3.8 miliardë klikimesh gjatë dy viteve të fundit.

Firma analizoi trafikun e uebit nga pesë faqet e internetit të SHBA-së - Google, Facebook, YouTube, Yahoo dhe Amazon dhe zbuloi se YouTube po lulëzonte.

Arsyeja për avancimin e YouTube është se ndjeksit preferojnë faqen e videos në Facebook, të cilën YouTube e ofron me lehtësi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090110301971436
array(1) { ["section"]=> string(60) "facebook-po-humbet-perdoruesit-analiza-nxjerr-shkaqet-130999" }