Facebook tashmë ju njeh fytyrën, gjeni në cilat foto jeni edhe nëse s'ju kanë etiketuar

Publikuar tek: bota, më 00:40 27-02-2018 Facebook tashmë ju njeh fytyrën, gjeni në cilat foto jeni edhe nëse s'ju kanë etiketuar

Facebook ka prezantuar opsionin e ri të njohjes së fytyrës.

Rrjeti më i madh social njofton se me anë të teknologjisë së re ka mundësinë të njohë fytyrën e çdo përdoruesi dhe ta njoftojë atë kur dikush ngarkon një foto të tijën edhe pa e etiketuar.

Sipas Facebook, kjo teknologji mund të shërbejë edhe për t’ju mbrojtur nga persona të paautorizuar që përdorin foton tuaj.

Ky opsion është i çaktivizuar, por për ta aktivizuar mjafton të shkoni në “Settings”. Por ky opsion nuk është ende i disponueshëm në Europë dhe Kanada.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013221025466919
array(1) { ["section"]=> string(93) "facebook-tashme-ju-njeh-fytyren-gjeni-ne-cilat-foto-jeni-edhe-nese-s-ju-kane-etiketuar-111577" }