Fadil Vokrri: Nëse na jep leje UEFA, e bëjmë ligën përbashkët Kosovë-Shqipëri

Publikuar tek: sport, më 23:25 11-11-2015

Kreu i Federatës së Futbollit Kosovar, Fadil Vokrri ka deklaruar se Kosova dhe Shqipëria mund të krijojnë një ligë të përbashkët, por vetëm nëse këtë e lejon UEFA.

Sipas Vokrrit, për palën kosovare nuk është aspak problem kjo ide, por ccdo gjë mund të realizohet vetëm me lejen e institucionit eruopian të futbollit.

“Me leje të UEFA-s mund të rregullohet që dy shtetet ta bëjmë një ligë”, ka thënë mes tjerash Vokrri për emisionin “Republika”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048322916030884
array(1) { ["section"]=> string(81) "fadil-vokrri-nese-na-jep-leje-uefa-e-bejme-ligen-perbashket-kosove-shqiperi-25210" }