Fadromat duan të prishin karburantin, pronari: Aty ka 6000 litra naftë e benzinë. Tërhiqen

Publikuar tek: aktualitet, më 19:20 16-04-2015 Fadromat duan të prishin karburantin, pronari: Aty ka 6000 litra naftë e benzinë. Tërhiqen Nga tentativa per prishjen e karburantit ne rrethrrotullimin e Grabianit

Pas prishjes së 2 objekteve ditën e djeshme Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka mbërritur sërish tek rrethrrotullimi i Grabianit për të shembur edhe objektin e fundit që kishte mbetur. Tek karburanti ka hasur edhe kundërshtimin e pronarit të ndërtesës, i cili me parë kërkonte paratë e shpronësimit dhe pastaj të vazhdohej puna.

Janë mbledhur shumë banorë që kanë kundërshtuar duke protestuar para objekit dhe brenda tij. U desh ndërhyrja e forcave të ndërhyrjes së shpejtë që objekti të boshatisej. Më pas punonjësit e IKMT-sët janë informuar se në depozitat karburantit janë rreth 6000 litra naftë dhe benzinë, gjë që bënë të pamundur shkatërrimin e pronës. Pronarit i është lënë një afat 24 orësh për të larguar karburantin dhe ditën e premte në orën 13:00 do të filloj prishja e objektit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 6 mln euro për “Pazarin e ri” të Tiranës (Foto)
Ndiqnin grabitësit në fshat, plagoset një banor në Katund Sukth »
Article Logic
Execution time: 0.013495922088623
array(1) { ["section"]=> string(92) "fadromat-duan-te-prishin-karburantin-pronari-aty-ka-6000-litra-nafte-e-benzine-terhiqen-8931" }