‘Fake News’ për konteinerët italianë, Erion Braçe kërkon të hetohet ligjërisht

Publikuar tek: politike, më 16:03 04-10-2020 ‘Fake News’ për konteinerët italianë, Erion Braçe kërkon të hetohet ligjërisht Erion Brace

Zëvendëskryeminsitri Erion Braçe ka reaguar për çështjen e “Fake news-it” me konteinerët italianë me mbetje të rrezikshme që sipas atij lajmi ishin groposur në Shqipëri.

Pasi një media italiane zbuloi se ky lajm ishte i rremë dhe akuzoi këshilltarin e presidentit Meta, Ilir Kullën se kishte paguar 30 mijë euro një portal për të shpërndarë këtë lajm të rreme.

Braçe kërkon që kjo çështje të hetohet, pai është arkivuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Postimi i Erion Braçes:

SHPIFJA NE KRYE TE SHTETIT!

TANI HETIM QE SHTETI MOS I JAP IMUNITET SHPIFJES SIC I KA DHENE VJEDHJES E VRASJES SHTETERORE!

Shpifja per “KONTEINERET ITALIAN ME MBETJE TE RREZIKSHME” qe Rama e qeveria e tij

i kishin groposur neper Shqiperi eshte e pashembullt;

ESHTE KRIMINALE! Kjo shpifje nuk VETERREGULLOHET!

Me gjithe respektin per ambasadorin e BE, OSCE, KiE etj, po e perseris, NUK VETERREGULLOHET!

Prej #Perendimit dhe #Evropes, ajo qe duhet te marrin e perdorim eshte sensi i forte i drejtesise.

Kur perhapen “lajmin e konteinereve”, paten nje qellim te paster politik, perdoren poziten zyrtare ne nivelin me te larte per ta perhapur masivisht;

NE MENYRE TE QARTE E TE FORTE, INSISTUESE, NE PUBLIK E MITINGJET E TYRE, KERKUAN HETIM TE PLOTE TE “TRAFIKUT TE PLEHRAVE”!

Ne dijeni time u rregjistrua ceshtje ne prokurorine e Durresit, pastaj u transferua ne prokurorine per Krime te Renda; Tani eshte arkivuar pa u mbyllur, nuk ka veprime kur ne vendin fqinj eshte kryer nje hetim i plote.

Tani eshte koha qe hetimi te NXJERRE TE VERTETEN; Ftohte, mbi fakte e prova prej vendit dhe Italise,

te ndaj pergjegjesite per secilin dhe te ndeshkoje deri tek i fundit!

DREJTESIA PER KETE DUHET, PER KETE VLEN!

Ne kete vend ka ndodhur qe ke qene minister e kryeminister e ke vrare, per biznes e pushtet;

KE FITUAR AQ IMUNITET DUKE E KTHEYER VJEDHJEN E VRASJEN SI NORMALITET SA TANI KERKON PUSHTET SERISH DUKE SHFYTEZUAR AMNEZINE E USHQYER!

Ska rendesi si e ke emrin; Identifikon vjedhja me ze e figure, vrasja me ze e figure!

Natyrisht, ne standardin e nje krimi, shpifja eshte nje nivel me poshte;

POR NJE SHOQERI QE NUK DALLON DOT ME SHPIFJEN NGA E VERTETA, PASI I KA DHENE IMUNITET E KA KTHYER NE NORMALITET VJEDHJEN E VRASJEN SHTETERORE, MADJE DUKE I PRITUR SI E ARDHME, ESHTE E MARRE FUND!

Te hetohet ligjerisht, shpejt e ne menyre efektive, gjithperfshirese, shpifja me konteineret e plehrave tani!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Një ditë pas 5 qershorit u qurravit në Kuvend’, Vasili për Ramën: Ka vetëm një sëmundje, nuk do...
‘Pazar i ulët që Rama të heqë koalicionet e përbëra’, Bylykbashi: Kandidimin e kryetarit në 4 zona zgjedhore OSBE e ka kundërshtuar në 2009 »
Article Logic
Execution time: 0.012783050537109
array(1) { ["section"]=> string(82) "fake-news-per-konteineret-italiane-erion-brace-kerkon-te-hetohet-ligjerisht-222668" }