Fakte tronditëse: Kamikazja Hasna, bënte jetë nate, kishte shumë të dashur dhe asnjë lidhje me fenë

Publikuar tek: bota, më 11:58 20-11-2015 Fakte tronditëse: Kamikazja Hasna, bënte jetë nate, kishte shumë të dashur dhe asnjë lidhje me fenë

Kamikazja e parë femër në Europë, Hasna Ait Boulahcen ka qenë një vajzë që frekuentonte rregullisht klubet e natës, ka patur të dashur në seri dhe s’ka patur kurrë lidhje me fenë. Ky është fakti tronditës që nxjerr Daily Mail.
E lindur dhe rritur në paris, Hasna ishte një vajzë që njihej për “reputacionin e saj të keq”.

Edhe vëllai i kamikazes që hodhi vetën në erë gjatë rrethimit nga policia e antiterrorit ka thënë se motra e tij nuk kishte treguar asnjëherë interes ndaj fesë, nuk e kishte lexuar kurrë kuranin por kishte filluar vetëm një muaj më parë të mbante shami.

Në një foto, kamikazja shfaqet duke u larë në vaskë.

“Më ndihmo, më ndihmo, unë nuk jam e dashura e tij”, tha Hasna para se të aktivizonte bombën pasi policia gjurmoi kushëririn e saj në apartamentin ku po qëndronin në Saint Denis.

hasna1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011506080627441
array(1) { ["section"]=> string(102) "fakte-tronditese-kamikazja-hasna-bente-jete-nate-kishte-shume-te-dashur-dhe-asnje-lidhje-me-fene-25874" }