Faktet befasuese: “Pse Meta është ndryshe nga Presidentët e tjerë!”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:02 29-04-2017 Faktet befasuese: “Pse Meta është ndryshe nga Presidentët e tjerë!”

Presidenti i ri i Shqipërisë Ilir Meta është komentuar dhe uruar nga të gjithë, ndërsa analisti Lutfi Dervishi ka zbuluar disa veçori të Metës që nuk i ka pasur asnjë Presidenti i zgjedhur më parë.

10 vçoritë e Metës të renditura nga analisti Dervishi do ti gjeni më poshtë.

"Presidenti i zgjedhur....

1. Meta është presidenti më i ri në moshë, pas 1990-ës.
2. Presidenti me më pak kopetenca.
3. Politikani që ushtron detyrën në 3 poste më të larta të shtetit.
4. I pari President që ka bashkëqeverisur me dy partitë e mëdha.
5. I pari President në zgjedhjen e të cilit nuk ishte e pranishme as opozita, as ndërkombëtarët.
6. Fjalimi i parë pas zgjedhjes, i improvizuar.
7. I pari President që do të drejtojë edhe fushatën elektorale të partisë që drejtoi.
8. Ka dhënë dorëheqjen nga funksione të larta më shumë se 7 paraardhësit së bashku.
9. Meta është politikani që ka bërë luftë të egër politike dhe ka bashkëqeverisur me Nanon, me Berishën, dhe me Ramën!
10. Është politikani që nisi të flasë dhe të sillet "mbi palët" (si President) që prej një viti!"

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093181133270264
array(1) { ["section"]=> string(69) "faktet-befasuese-pse-meta-eshte-ndryshe-nga-presidentet-e-tjere-76870" }