Falimentimi i ARMO-s, reagon biznesmeni Sulaj: Rafineria nuk ka kuptim nëse nuk do të ketë naftë bruto

Publikuar tek: ekonomi, më 00:42 26-01-2018 Falimentimi i ARMO-s, reagon biznesmeni Sulaj: Rafineria nuk ka kuptim nëse nuk do të ketë naftë bruto

Çështja e mbylljes së rafinerisë së përpunnimit të naftës në Ballsh, ARMO ka sjellë një sërë reagimesh të gjera.

Për këtë çështje ka folur edhe biznesmeni i njohur, Besnik Sulaj gjatë një lidhje telefonike në emisionin “Të Pa Ekspozuarit” në Top Channel.

Duke folur për rafinerinë, Sulaj tha se ajo nuk mund të ekzistojë dhe punojë nëse nuk furnizohet të paktën me 90 mijë ton naftë bruto në muaj.

Ai sqaroi më tej se kishte pasur një marrëveshje për furnizim në vitin 2017-të, por që nuk ishte zbatuar.

“Duhet të bëhet e qartë që rafineria nuk ka kuptim nëse nuk do të ketë naftë bruto. Raneria kërkon 90 mijë ton në muaj që të dalë me tim, ne jemi furnizuar me 25 mijë tonë. Ne kemi patur një marrëveshje për t’u furnizuar me 50 mijë tonë në muaj për 2017, por u furnizuam me vetëm me 25 mijë tonë”, deklaroi Sulaj. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013302087783813
array(1) { ["section"]=> string(107) "falimentimi-i-armo-s-reagon-biznesmeni-sulaj-rafineria-nuk-ka-kuptim-nese-nuk-do-te-kete-nafte-bruto-107959" }