Falimenton Vertu, kompania e një prej telefonave më të shtrenjtë në botë

Publikuar tek: bota, më 15:41 26-07-2017 Falimenton Vertu, kompania e një prej telefonave më të shtrenjtë në botë

200 vende pune do të mbyllen në Britaninë e Madhe me falimentimin e kompanisë së telefonave luksoz Vertu.

Kompania me themelues biznesmenin turk Murat Hakan Uzan prodhonte telefona me materiale nga më të shtrenjtat nga lëkura, te titani, argjendi dhe ari të cilat dekoroheshin me gurë të çmuar.

Çmimet e telefonave Vertu shkojnë nga 3 mijë deri në 14 mijë dollarë.

tyui5u5rthr5y5y5y.jpg

6yu456u56ui56yuk.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prezantuesja e njohur myslimane “masakrohet” nga rrjeti, kapet mat duke pirë birrë dhe…
Fatale, vajza transmetoi “live” momentin kur vrau motrën e saj »
Article Logic
Execution time: 0.011579990386963
array(1) { ["section"]=> string(77) "falimenton-vertu-kompania-e-nje-prej-telefonave-me-te-shtrenjte-ne-bote-87421" }