Falsifikonin pasaporta dhe viza, arrestohen 2 persona (Emrat)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:40 10-02-2017 Falsifikonin pasaporta dhe viza, arrestohen 2 persona (Emrat)

Të paktën 2 persona kanë rënë në prangat e policisë së Fierit pasi akuzohen se kanë falsafikuar pasaporta dhe viza.

Burime zyrtare të polciisë bëjnë me dije se janë arrestuar shtetasit

-Noran Metushin, 34 vjeç, banues në fshatin Ngurës të Lushnjes

Halil Matjanin, 51 vjeç, banues në fshatin Matjan të Lushnjes

Shtetasi Metushi është dënuar nga Gjykata e Shkallës Parë Lushnje me 6 muaj burg për veprën penale “Fallsifikimi i letërnjoftimeve pasaportave ose vizave”.

Ndërkohë Halil Matjani është dënuar po me 6 muaj burg nga Gjykata e Apelit Vlorë për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitja spektakolare në Rinas, arrestohet një tjetër person
Grabitja e 2 milion eurove në Rinas, në “sitë” gjithë kompanitë e sigurimit. I hiqet licenca “Jaguar-it” »
Article Logic
Execution time: 0.011335134506226
array(1) { ["section"]=> string(64) "falsifikonin-pasaporta-dhe-viza-arrestohen-2-persona-emrat-68300" }