Falsifikonte firmat, arrestohet Agjenti i Sigurimeve të shoqërisë private (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:08 30-05-2017 Falsifikonte firmat, arrestohet Agjenti i Sigurimeve të shoqërisë private (EMRI) ilustruese

Është arrestuar Agjenti i Sigurimeve i një shoqërie private,  filiali Dibër,  i shpallur në kërkim për veprën "Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve".

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit  Ekonomik e Financiar në D.V.P, Dibër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Dibër, dhe shërbimet e Policisë Kufitare Bllatë,  gjatë ditës së djeshme u kap shtetasi i shpallur në kërkim, Artur Tafa, 42 vjeç, banues në Peshkopi-Dibër.


Ky shtetas është shpallur në kërkim  me datë 06.05.2017, pasi duke qenë me detyrë Agjent i Sigurimeve në një shoqëri private,  filiali Dibër, dyshohet se ka falsifikuar 2 dokumenta kartona jeshil "police sigurimi". 

Për këtë shtetas Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër me vendim nr.36, ka caktuar masën e sigurisë 'Arrest në burg', për veprën penale "Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve", parashikuar nga neni 190 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Korçë, gjenden 90 kg drogë të fshehura në mes të pyllit (FOTO)
Shpërthen në flakë automjeti i parkuar, policia zbardh shkakun paraprak »
Article Logic
Execution time: 0.010586977005005
array(1) { ["section"]=> string(83) "falsifikonte-firmat-arrestohet-agjenti-i-sigurimeve-te-shoqerise-private-emri-80476" }