‘Fama dhe pushteti janë një gënjeshtër e bukur’, Armina tregon pse ‘u zhduk’ nga rrjetet sociale pas tërmetit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:19 01-12-2019 ‘Fama dhe pushteti janë një gënjeshtër e bukur’, Armina tregon pse ‘u zhduk’ nga rrjetet sociale pas tërmetit

Shumë personazhe të njohur kanë reaguar në lidhje me tërmetin e fortë të 26 nëntorit.

 

Ndër të paktët që mungoi në rrjetet sociale ishte blogerja Armina Mevlani.

Përmes një statusi në Instagram, ajo ka shpjeguar mungesën e postimeve të saj dhe përjetimet personale nga tërmeti.

‘Nuk kam qenë e pranishme në postime sepse më është thyer zemra në copëza nga çdo lajm që kam dëgjuar dhe më dukej sikur nuk ishte jeta që po jetoja dhe nuk dua të pranoj që ky mund të jetë realiteti, e kam përjetuar më shumë ankth gjithçka’, shkruan Armina.

Sipas blogeres, ‘fama apo pushteti janë thjesht një gënjeshtër e bukur për ata që duan ta besojnë sepse ne ndjejmë njësoj, lumturohemi njësoj, vuajmë njësoj dhe në fund të gjithë shkojmë në të njëjtën rrugë’.

Statusi i plotë:

Te dashur miqte e mi!

Keto kane qene dite te veshtira per familjet e demtuara,per te gjithe ata qe kane humbur te dashurit e tyre dhe per te gjithe ne . Nuk kam qene e pranishme ne postime sepse me eshte thyer zemra ne copeza nga cdo lajm qe kam degjuar dhe me dukej sikur nuk ishte jeta qe po jetoja dhe nuk dua te pranoj qe ky mund te jete realiteti,e kam perjetuar me shume ankth gjithcka . Jemi kaq te brishte ne njerezit dhe me keto gjera qe ndodhin kuptojme sesa pak rendesi kane gjerat e vogla ne jete dhe sesi ne te tilla tragjedi mund te perfshihet cdo kush prej nesh. Nuk ka kuptim arroganca ,mosmirnjohja , percmimi , por duhet te bejme vetem mire dhe ti urojme vetem mire cdo kujt sepse kjo jete per ne eshte vetem nje test,dhe ne fund..te gjithe te jemi te barabarte. Fama apo pushteti jane thjeshte nje genjeshter e bukur per ata qe duan ta besojne sepse ne ndjejme njesoj ,lumturohemi njesoj ,vuajme njesoj dhe ne fund te gjithe shkojme ne te njejten rruge. Po mundohem te ndihmoj me sa kam mundesi por nuk deshiroj te bej publike asgje . Shpresoj qe kjo te jete kalimtare dhe mos te perseritet me kurre dhe lutem cdo nate qe zoti te lehtesoje dhimbjet e te gjithe atyre qe kane humbur te afermit e tyre. Falenderoj zotin per familjen time dhe te gjithe ju qe jeni mire .

Screenshot_1.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027595996856689
array(1) { ["section"]=> string(111) "fama-dhe-pushteti-jane-nje-genjeshter-e-bukur-armina-tregon-pse-u-zhduk-nga-rrjetet-sociale-pas-termetit-188005" }