Fama e refugjatëve shqiptarë, nëpër gazetat prestigjoze botërore

Publikuar tek: bota, më 11:55 27-12-2017 Fama e refugjatëve shqiptarë, nëpër gazetat prestigjoze botërore

Gazeta prestigjoze angleze “The Sun” ka bërë një artikull për refugjatët kosovarë dhe shqiptarë më të famshëm në Mbretërinë e Bashkuar.

“Të paktën 80.000 refugjatë nga Kosova ikën këtu në vitet '90. Por mijëra shqiptarë, përfshirë vrasësit, e përdornin krizën si mbulesë për të kërkuar azil,” ka shkruar “The Sun”.

Më pas ajo përmend disa nga emrat dhe historitë e refugjatëve shqiptarë të cilat kanë bërë më shumë bujë në Angli.

Sipas gazetës ngjarje të tilla si, përdorimi i identitetit të rremë kanë bërë dhe vazhdojnë të shokojnë opinionin vendas.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump e merr seriozisht, nis ndërtimi i murit me Meksikën (VIDEO)
Arrestohen dy gazetarët që po raportonin masakrën mbi civilët myslimanë në Mianmar »
Article Logic
Execution time: 0.013671159744263
array(1) { ["section"]=> string(70) "fama-e-refugjateve-shqiptare-neper-gazetat-prestigjoze-boterore-104520" }