Fama e Tiranës shkon deri në Australi, mediat u bëjnë 'jehonë' dy lojtarëve bardheblu (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 20:46 15-02-2018 Fama e Tiranës shkon deri në Australi, mediat u bëjnë 'jehonë' dy lojtarëve bardheblu (FOTO)

Skuadra e Tiranës u mund dje nga Kukësi 1-0, në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

“Nami” i ndeshjes ka vajtur edhe në Austri. Faqja australiane e portalit ndërkombëtar “Yahoo”, i ka kushtuar një material të veçantë ndeshjes së bardhebluve.

Portali i ka kushtuar një vëmendje të veçantë dy lojtarëve të rinj të kryeqytetasve, Kenneth Muguna dhe Musa Mohammed. “Dy afrimet e rejta të Tiranës, Kenneth Muguna dhe Musa Mohammed u aktivizuan për 90 minuta në ndeshjen e Tiranës me Kukësin.

Lojtarët u transferuan në janar te bardheblutë, ku u bashkuan me ish-trajnerin e tyre Ze Marian”, shkruan ndër të tjera “au.yahoo.com”./Newsport.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027980089187622
array(1) { ["section"]=> string(94) "fama-e-tiranes-shkon-deri-ne-australi-mediat-u-bejne-jehone-dy-lojtareve-bardheblu-foto-110384" }