Familja e Orest Sotës dorëzon në bankë garancinë pasurore, biznesmeni në liri

Publikuar tek: aktualitet, më 12:13 05-01-2018 Familja e Orest Sotës dorëzon në bankë garancinë pasurore, biznesmeni në liri

Familja e Orest Sotës ka depozituar në një bankë të nivelit të dytë shumën prej 5 milion lekësh të caktuara ditën e djeshme nga Gjykata e Apelit si garanci pasurore për lirimin e tij.

Biznesmeni 25-vjeçar la ditën e djeshme ambientet e burgut në Elbasan pasi ndaj tij u vendos masa e sigurisë “detyrim paraqitje”. Orest Sota u ndalua nga policia në ambientet e metalurgjikut me 863 mijë euro, shumë e cila sipas të riut i përkiste babait të tij, miliarderit Lefter Sota.

Për dy patentat e Saimir Tahirit, të gjetura në makinën e tij, Sota tha se i kishte harruar shoferi i ish-ministrit. Rivlerësimi i masës së sigurisë për Sotën, u bë ditën e djeshme me dyer të mbyllura.

Ndërsa këtë mëngjes familja e Sotës ka dorëzuar në bankë edhe paratë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013228893280029
array(1) { ["section"]=> string(83) "familja-e-orest-sotes-dorezon-ne-banke-garancine-pasurore-biznesmeni-ne-liri-105503" }