Familjarët e të prekurve me Covid të grumbulluar pranë Infektivit, Meta ultimatum institucioneve: Pamje shqetësuese! Trajtojini denjësisht

Publikuar tek: aktualitet, më 14:36 06-08-2020 Familjarët e të prekurve me Covid të grumbulluar pranë Infektivit, Meta ultimatum institucioneve: Pamje shqetësuese! Trajtojini denjësisht Pamje nga Infektivi

Presidenti Ilir Meta ka publikuar pamje të qytetarëve të grumbulluar pranë spitalit Infektiv në pritje për të marrë infromacion për të afërmit e sëmurë me Covid dhe i shqetësuar ai bën apel që të reflektohet menjëherë.

 Meta u ka bërë thirrje institucioneve të trajtojnë denjësisht familjarët e qytetarëve të prekur nga Covid dhe t’i informojnë për shëndetin e tyre.

"Familjarët e qytetarëve të prekur nga COVID-19 meritojnë të trajtohen denjësisht dhe të informohen me transparencë të plotë për shëndetin e të dashurve të tyre, të cilëve ju uroj shërim sa më të shpejtë.

Pamjet shqetësuese të publikuara sot në media për grumbullime të shumta në ambientet e jashtme të Spitalit Infektiv në Tiranë kërkojnë reflektim të menjëhershëm", shkruan Meta.

117229172_3230835993629318_4451547691944789078_n.jpg

117296673_3230835943629323_6185647145209897339_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010112047195435
array(1) { ["section"]=> string(142) "familjaret-e-te-prekurve-me-covid-te-grumbulluar-prane-infektivit-meta-ultimatum-institucioneve-pamje-shqetesuese-trajtojini-denjesisht-216283" }