Familjet e shpëtuara nga pallati i shkrumbuar në Londër marrin 68 apartamente luksoze

Publikuar tek: bota, më 17:44 21-06-2017 Familjet e shpëtuara nga pallati i shkrumbuar në Londër marrin 68 apartamente luksoze

68 apartamente luksoze po vihen në dispozicion për familjet e zhvendosura nga zjarri i tmerrshëm i Grenfell Tower.

Banesat, të cilat ishin në treg për minimumin prej 1.6 milionë funtesh, në skemën e Kensington Roë do t'u jepen atyre familjeve që mbetën gjallë nga zjarri që shkaktoi 79 të vdekur.

Shtëpitë, të vendosura 1.5 milje në jug të Grenfellit në pjesën më të mirë të zonës Kensington, janë blerë nga Korporata e Londrës dhe së shpejti do të bëhen pjesë e planit të tyre të strehimit social.

Sipas gazetave të huaja kompleksi ka një portier 24-orësh, pishinë, sauna, spa dhe kinema private, megjithatë nuk ka gjasa që këto objekte të vihen në dispozicion të viktimave të zjarrit.

hfghfghfghfgh.jpg

hfghfghgfh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po vjen fundi i botës, këto janë dy planetet ku mund të transferohemi
Presidenti ha mizën teksa jep intervistë para kamerave, por shikoni ç'thotë më pas (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011754989624023
array(1) { ["section"]=> string(91) "familjet-e-shpetuara-nga-pallati-i-shkrumbuar-ne-londer-marrin-68-apartamente-luksoze-83328" }