Fantastike! Aktivistët mbledhin para në Maratonën eTiranës, zbulohet se çdo bëjnë me to

Publikuar tek: aktualitet, më 12:18 15-10-2017 Fantastike! Aktivistët mbledhin para në Maratonën eTiranës, zbulohet se çdo bëjnë me to

Aktivistët kanë mbledhur para në Maratonën e Tiranës dhe do ti dhurojë në ndihmë të fëmijëve autikë.

Bëhet fjalë për një shumë prej 3 000 eurosh, të cilat do të shkojnë në ndihmë të këtyre fëmijëve.

Kjo për të përqëndruar më shumë vëmendjen tek këta fëmijë. Lajmin e ka bërë të ditur aktivisti Arbër Kadia përmes një postimi në Facebook.

Postimi i plotë

Bravo Oltion Dervishi për 21Km e kryera në ndihmë të fëmjëve autikë! 3000€ të mbledhura nga dhurimet e shumë dashamirëve (Shqiptarë dhe të huaj) për të asistuar që dhe çerdhet e kryeqytetit të kenë në fokus autizmin si sfidë shoqërore. Faleminderit të tërëve (Gerti Gert Zenelenberg, Viron Hyso, Kledia A. Mullaj, Flori Gjini, Mirza Alibegaj, Gimi Fjolla) për mbështetjen e kauzës çdo herë!

22490090_10101690181381692_5704086237647475645_n.jpg

22490231_10101690181316822_8120323101268274300_n.jpg

22552544_10101690181446562_1644920198172675551_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026346921920776
array(1) { ["section"]=> string(91) "fantastike-aktivistet-mbledhin-para-ne-maratonen-etiranes-zbulohet-se-cdo-bejne-me-to-95961" }