FANTASTIKE/ Luiza GEGA kualifikohet në finalen e 3000 metrave me pengesa

Publikuar tek: sport, më 14:06 10-08-2018 FANTASTIKE/ Luiza GEGA kualifikohet në finalen e 3000 metrave me pengesa Luiza Gega

Atletja shqiptare Luiza Gega është finaliste e garës së 3000 m me pengesa. 29-vjeçarja u rendit e dytë në bateri me kohën 9:33.11 pas vrapueses zvicerane Fabienne Schlumpf.

Ditën e diel ajo do të ketë shansin të kërkojë medaljen e artë në garën e 3000 m me pengesa në Kampionatin Europian të Altetikës që zhvillohet në Berlin të Gjermanisë.

Në karrierë ajo ka grumbulluar 2 medalje të arta, 3 të argjendta dhe një bronxi. Pas medaljes së artë në Lojërat  Mesdhetare të Terragonas 2018, Gega kërkon të lërë pas zhgënjimin në Botërorin e Atletikës në Angli ku u rendit e 17-ta. Në Europianin e fundit në Serbi, ajo arriti vendin e pestë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040739059448242
array(1) { ["section"]=> string(78) "fantastike-luiza-gega-kualifikohet-ne-finalen-e-3000-metrave-me-pengesa-130717" }