Fantastike/ Zbuloni çfarë bën 90 vjeçari nga Tirana për të rregulluar pallatin

Publikuar tek: aktualitet, më 14:06 26-03-2018 Fantastike/ Zbuloni  çfarë bën 90 vjeçari nga Tirana për të rregulluar pallatin Foto e publikuar nga kryebashkiaku Erion Veliaj

90 vjeçari Thanas Dhespo nga Tirana dhuron gjithë dëmshpërblimin e tij si i përndjekur për të rregulluar pallatin ku banonte.

Këtë e ka bërë të ditur kryebashkiaku i  Tiranës Erion Veliaj, i cili e ka publikuar rastin e tij. I moshuari bashkë me të shoqen  kanë mbjellë gjithashtu dhe një pemë në Tiranë.

“Thanas Dhespo - mbi 90 vjeç - dhuroi gjithë dëmshpërblimin e tij si i përndjekur për të rregulluar gjithë pallatin ku banonte në ndihmë të komunitetit te Njësia nr. 5 . Sot, e shoqja, Nica Dhespo i plotësoi dëshirën që të mbillte një pemë! Dashuria për Tiranën nuk njeh moshë”, shkruan Veliaj.

Veliaj_3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TRONDITËSE/ Treni i linjës Durrës-Vorë i këputi këmbën, kush është 23-vjeçarja e aksidentit tragjik dhe pse s'dëgjoi zhurmën
E PAPRITUR: Helmimi i agjentit sekret, Rama dëbon diplomatët rusë nga Shqipëria »
Article Logic
Execution time: 0.010685920715332
array(1) { ["section"]=> string(84) "fantastike-zbuloni-cfare-ben-90-vjecari-nga-tirana-per-te-rregulluar-pallatin-114595" }