Farudin Hoxha feston 80-vjetorin tek Akademia e Shkencave

Publikuar tek: aktualitet, më 17:35 22-01-2015 Farudin Hoxha feston 80-vjetorin tek Akademia e Shkencave Profesor Farudin Hoxha duke festuar ditelindjen ne Akademine e Shkencave

Ndërsa në katin e parë të Akademisë së Shkencave mbahej konferenca për shtyp për mbrojtjen e vendbanimit ilir të Komanit, në katin e dytë të kësaj Akademie, zhvillohej një tjetër ceremoni e veçantë. Bëhet fjalë për festimin e 80 vjetorit të Akademikut Farudin Hoxha, i cili në fakt është marrë me Komanin, por për hidrocentralin.

Akademikë, njerëz të afërt të profesorit, i uruan atij këtë përvjetor. Ndërkohë që kohët e fundit akademiku Hoxha ka pasur probleme me shëndetin, ka gjetur mundësi të bashkohet me akademikët e tjerë për të festuar 80 vjetorin.

Edhe stafi i neësbomb.al bashkohet me urimin e stafit dhe akademikëve të Akademisë së Shkencave për ditëlindjen e tij. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kokaina në Shqipëri, trekëndëshi i rrezikshëm Hoxha-Eberling-Xhixha
Forumi Mysliman-birrës "Tirana": Hiqni xhaminë e Et’hem Beut nga etiketa »
Article Logic
Execution time: 0.013576984405518
array(1) { ["section"]=> string(63) "farudin-hoxha-festoon-80-vjetorin-tek-akademia-e-shkencave-1222" }