Fat apo aftësi? Shoferi shmang raketën me qetësinë më të madhe (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:20 22-12-2015 Fat apo aftësi? Shoferi shmang raketën me qetësinë më të madhe (Video)

Një shofer i ka shpëtuar për mrekulli një rakete të qëlluar në drejtimtë tij, duke pritur në automjet derisa raketa të afrohej dhe më pas e shmang atë.

Video e hedhur në internet tregon momentin kur disa persona qëllojnë në drejtim të qytetit në kodër një predhë, me shënjestër personin që ishte në automjet dhe besohet se është një luftëtar i Hezbollahut.

Edhe pse është e vështirë të mos përfshihesh nga paniku kur vdekja të vjen përballë, duket se ky shofer e ka pritur predhën të afrohet dhe më pas ka lëvizur fuoristradën duke e shmangur raketën në më pak se 1 metër. Shmangia ka lënë pa fjalë edhe vetë ata që kanë dashur ta vrasin të cilët dëgjohen duke thirrur "Allahu ekber".

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013350963592529
array(1) { ["section"]=> string(73) "fat-apo-aftesi-shoferi-shmang-raketen-me-qetesine-me-te-madhe-video-28350" }