'Fati' i negociatave/ Pas Hahn, Rama takon Federica Mogherinin

Publikuar tek: politike, më 11:07 17-10-2019 'Fati' i negociatave/ Pas Hahn, Rama takon Federica Mogherinin

Kryeministri Edi Rama është takuar me shefen e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherinin.

Ky takim i kreut të qeverisë me Mogherinin vjen pas atij që pati më herët me Komisioneri për Zgjerim i BE-së Johannes Hahn.

Sakaq, vetëm pak orë kanë mbetur nga mbledhja e Këshillit Europian, ku do të vendoset fati i negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Kujtojmë se ditën e djeshme presidenti francez Emmanuel Macron doli hapur kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në, ndërsa shumë vende të tjera mbështesin 'Po-në' për Shqipërinë. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03619384765625
array(1) { ["section"]=> string(65) "fati-i-negociatave-pas-hahn-rama-takon-federica-mogherinin-182420" }