Fati i zgjedhjeve, ja kur merret vendimi përfundimtar (EMRAT QË E KANË NË DORË)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:41 11-05-2017 Fati i zgjedhjeve, ja kur merret vendimi përfundimtar (EMRAT QË E KANË NË DORË)

Nga shorti i hedhur paraditen e sotme është përcaktuar grupi prej 5 anëtarësh të Kolegjit Zgjedhor, pjesë e trupit gjykues, që do të shqyrtojë padinë e opozitës, përfaqësuar nga Partia Agrare Ambientaliste për çregjistrimin e listës shumëmërore të kandidatëve për deputetë.

Pas verifikimeve nga përfaqësuesit e partive politike dhe KQZ­-s, shorti zgjodhi gjyqtarët Tomorr Skreli, Ridvan Hado, Sotiraq Lubonja, Gjin Gjoni dhe Artur Malajn si anëtarë.

Gjin Gjoni do jetë relator i çështjes së Kolegjit Zgjedhor, i cili po ashtu u përzgjodh përmes shortit me gogla. Pas kërkesës së PAA-së, Kolegji Zgjedhor mbidhet më 18 maj në orën 12:30, ku do vendoset përfundimisht dhe fati i zgjedhjeve. /Newsbomb.al/ 

LEXO EDHE: Padia e PD për 18 qershorin, KQZ i “djeg” skenarin opozitës me këtë argument ligjor

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shisnin fara kanabisi, babë e bir nga Tirana përfundojnë në burg
Kush janë kandidatët për anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë nga Avokatia (LISTA) »
Article Logic
Execution time: 0.011029958724976
array(1) { ["section"]=> string(82) "fati-i-zgjedhjeve-ja-kur-merret-vendimi-perfundimtar-emrat-qe-e-kane-ne-dore-78274" }