Fatmir Mediu i vetëm, Partia Republikane braktiset nga deputetët

Publikuar tek: politike, më 23:34 25-03-2016 Fatmir Mediu i vetëm, Partia Republikane braktiset nga deputetët

Fatmir Mediu ka mbetur i vetëm brenda Partisë Republikane. Pas zgjedhjeve të 2013-ës, kjo parti kishte 4 deputetë, 3 të zgjedhur nga listat e saj, ndërsa Mediu hyri në Kuvend si pjesë e listës së Partisë Demokratike.

Megjithatë, sot PR-së i kanë ikur 3 deputetë. Luan Duzha dhe Ylli Shehu u janë bashkua LSI-së, ndërsa Agron Duka njoftoi sot se do të marrë drejtimin e Partisë Agrare Ambientaliste, e drejtuar dikur nga Lufter Xhuveli.

Tashmë, Mediu ka mbetur i vetëm në PR dhe ndonëse 3 vite më parë ishte partneri më i madh i koalicionit të djathtë për PD-në, sot situata është ndryshe. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095770359039307
array(1) { ["section"]=> string(69) "fatmir-mediu-i-vetem-partia-republikane-braktiset-nga-deputetet-36025" }