Fatmir Xhafaj voton me familjen: 30 qershori një ditë leksioni, i keqardhur për ata që...

Publikuar tek: politike, më 13:14 30-06-2019 Fatmir Xhafaj voton me familjen: 30 qershori një ditë leksioni, i keqardhur për ata që...

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka shprehur vullnentin e tij, duke votuar. Këtë e ka bërë me dije vetë Xhafaj me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Ish-ministri në një foto të publikuar, shprehet se ka votuar bashkë me familjenn e tij. Mes të tjerash Xhafaj shpreh keqardhjen për ata që bojkotuan.

Komenti i plotë:

Sapo votova me familjen time!

I bindur se kjo është rruga e duhur - zbatimi i ligjit! Sot një ditë e rëndësishme për Standardet demokratike, për Shtetin e së drejtës, për kushtetueshmërinë!

I keqardhur për ata që bojkotuan, që iu humbën përkrahësve të tyre shansin për të ushtruar lirisht të drejtat kushtetuese të votimit dhe përfaqësimit në qeverisjen vendore!Një dëm i madh vendit dhe imazhit të tij!Momenti i duhur për reflektim dhe ndryshim rruge e lidershpi!

#30Qershori një ditë leksioni për demokracinë dhe ligjshmërinë zgjedhore! Një ditë reflektimi për të gjithë! Faleminderit partnerëve ndërkombëtar për mbështetjen dhe inkurajimin për të ecur në këtë rrugë!

JO destabilizimit,

PO Kushtetueshmërisë!

JO dhunës, PO Demokracisë!

#unevotoj ?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027785062789917
array(1) { ["section"]=> string(91) "fatmir-xhafaj-voton-me-familjen-30-qershori-nje-dite-leksioni-i-keqardhur-per-ata-qe-170469" }