Ekskluzive - Padia / Fatos Nano hedh në gjyq Bashkinë e Tiranës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:08 10-11-2015 Ekskluzive - Padia / Fatos Nano hedh në gjyq Bashkinë e Tiranës

Ish-kryeministri Fatos Nano ka hedhur në gjyq Bashkinë e Tranës pas prishjes së kontratës së qerasë për restorant “Pulëbardha” dhe “Joy Travel”.

Bashkia ka urdhëruar lirimin e hapësirave publike të dy ambienteve në pronësi të bashkëshortes së Fatos Nanos, Xhoana Nano, ndërsa ky i fundit ka kundërshtuar urdhrin e Bashkisë për lirimin e hapësirave. Kontrata e lidhur me Ministrinë e Financave për 20 vjet është prishur me argumentin se ambientet e stadiumit “Selman Stermasi” nuk janë përdorur siç parashikohet në kontratë. 

YTSqwd.jpg

Prishja e kontratës me dy bizneset në brendësi të hapësirave të stadiumit “Selman Stermasi” i hapi rrugën punimeve për rikonstruksionin e tij.

w2.jpg

 

{gallery}paduia{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moikom Zeqo në gjendje të rëndë, flet Dritan Hila: Miku im, e ke të ndaluar të na bësh ndonjë proçkë
I kaloi pronën shtetases së vdekur, arrestohet noterja në Dibër »
Article Logic
Execution time: 0.011354923248291
array(1) { ["section"]=> string(48) "fatos-nano-hedh-ne-gjyq-bashkine-e-tiranes-25096" }