Fatos Qato jashtë drejtësisë, KPA konfirmon SHKARKIMIN e gjyqtarit të Apelit të Tiranës

Publikuar tek: aktualitet, më 18:25 08-11-2019 Fatos Qato jashtë drejtësisë, KPA konfirmon SHKARKIMIN e gjyqtarit të Apelit të Tiranës Fatos Qato

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Fatos Qato nuk ka arritur të kalojë filtrat e vettingut, duke mbetur përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë.

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për shkarkimin e Qatos.

Gjyqtar i Apelit të Tiranës nuk justifikoi dot pasurinë, një apartament në Tiranë me sipërfaqe 144 m2, blerë në vitin 1997 për 28 mijë dollarë si dhe një tokë në Pogradec.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010250091552734
array(1) { ["section"]=> string(93) "fatos-qato-jashte-drejtesise-kpa-konfirmon-shkarkimin-e-gjyqtarit-te-apelit-te-tiranes-185188" }